Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczna droga do szkoły
Dzisiaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łobzie mieli przyjemność odwiedzić uczniów klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łobzie. Głównym celem spotkań było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły.
-
Kierował ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, nie posiadał uprawnień oraz badań technicznych- kolejny nieodpowiedzialny kierujący wyeliminowany
W ubiegłą sobotę dzielnicowi Komisariatu Policji w Resku zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. W trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a ciągnik rolniczy nie posiada aktualnych badań technicznych od 5 lat. Nie był to jednak koniec niespodzianek, 45-latek kierował ciągnikiem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za swoje przewinienia odpowie przed Sądem.
-
Trzymiesięczny areszt dla sprawców usiłowania wymuszenia rozbójniczego
Wobec dwóch mieszkańców gminy Resko zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w związku z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego, którego dokonali w dniu 8 września.
-
Życie warte rozmowy: Policja na pierwszej linii frontu walki o życie
10 września obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. To data, która ma na celu przede wszystkim intensywną edukację i podnoszenie świadomości na temat jednego z najpoważniejszych problemów społecznych. Ustanowiony w 2003 roku przez Międzynarodowe Towarzystwo Zapobiegania Samobójstwom (IASP) we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO), dzień ten ma jeden, nadrzędny cel: pokazać, że życie jest bezcenną wartością, o którą warto walczyć.
-
Łobeska "drogówka" dołączyła do działań "Mistrzu zwolnij"
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie włączyli się do ogólnopolskiej kampanii "Mistrzu zwolnij". Jest to wspólna inicjatywa PZU oraz Policji, której głównym celem jest ograniczenie liczby wypadków drogowych wynikających z nadmiernej prędkości.
-
„Odblaskowa szkoła”- Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych
Z ogromną radością informujemy, że w województwie zachodniopomorskim ruszyła pierwsza edycja konkursu pn.: „ODBLASKOWA SZKOŁA”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, które od lat z powodzeniem realizowane jest w innych częściach kraju, a w tym roku po raz pierwszy obejmie również szkoły podstawowe z Naszego województwa.
-
Bezpieczna droga do szkoły- policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczniów w rejonie szkół
Po wakacyjnej przerwie i oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie ponownie zasiedli w szkolnych ławkach, a w związku z tym na drogach pojawiło się znacznie więcej dzieci i młodzieży. To szczególny moment, w którym policjanci zwracają uwagę zarówno na bezpieczeństwo najmłodszych, jak i na czujność kierowców oraz ich stan psychofizyczny.
-
„Odblaskowa szkoła”- Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych
Z ogromną radością informujemy, że w województwie zachodniopomorskim ruszyła pierwsza edycja konkursu pn.: „ODBLASKOWA SZKOŁA”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, które od lat z powodzeniem realizowane jest w innych częściach kraju, a w tym roku po raz pierwszy obejmie również szkoły podstawowe z Naszego województwa.
-
Kradzież szczególnie zuchwała oraz znieważenie i groźby w kierunku interweniujących policjantów
Wczoraj w godzinach popołudniowych dzielnicowi Komisariatu Policji w Resku otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który dokonał kradzieży w sposób szczególnie zuchwały w jednym ze sklepów na terenie Reska, a następnie oddalił się w kierunku miasta. Policjanci ujęli oraz zatrzymali mężczyznę w trakcie patrolu Reska. W trakcie doprowadzenia 44-letniego mieszkańca gminy Resko do policyjnego aresztu, wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy podejmujących interwencję oraz groził im pozbawieniem życia i zdrowia. Za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem.
-
„Mistrzu, zwolnij” – PZU i Policja z silnym przekazem do kierowców
Dekadę po ogromnym sukcesie kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym” PZU wraca z nową odsłoną tej wyjątkowej idei – ogólnopolską kampanią „Mistrzu, zwolnij”. Jak pokazują dane, temat jest niestety wciąż aktualny. W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło blisko 1 900 osób, zaś tegoroczne wakacje przyniosły niemal 350 ofiar śmiertelnych. Partnerem kampanii jest polska Policja.