Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Łobescy kryminalni udaremnili proceder kradzieży energii elektrycznej
Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie zakończyli proceder kradzieży energii elektrycznej w jednym z mieszkań na terenie Reska, którego dokonywał jego 34-letni właściciel.
-
Czujny dzielnicowy wyeliminował z ruchu nietrzeźwego motorowerzystę
W ubiegłą niedzielę dzielnicowy Posterunku Policji w Węgorzynie asp. Norbert Dobrzański wykazał się czujnością, która doprowadziła do zatrzymania do kontroli drogowej 30-letniego mieszkańca gminy Węgorzyno,który kierował motorowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Ponadto w trakcie sprawdzenia mężczyzny w systemach informacyjnych Policji okazało się, że nie posiada uprawnień oraz porusza się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.
-
„Odblaskowa szkoła”- etap realizacji zakończony! Czekamy na sprawozdania!
Zakończył się etap realizacji założeń pierwszej edycji konkursu „Odblaskowa szkoła” w województwie zachodniopomorskim! Przez ostatnie tygodnie uczniowie, nauczyciele i społeczności lokalne z 49 szkół mieli okazję pokazać, jak kreatywnie i z zaangażowaniem można promować widoczność oraz bezpieczeństwo na drodze.
-
"Dzieciństwo bez Przemocy"- reagujmy !
"Dzieciństwo bez Przemocy" to druga edycja ogólnopolskiej kampanii, która mobilizuje społeczeństwo do ochrony dzieci przed przemocą oraz budowania bezpiecznego i wspierającego dzieciństwa. W dniu 12 listopada br. odbyły się spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Starogardzie na temat zjawiska przemocy domowej oraz przemocy rówieśniczej w szkołach, a także związanej z nią odpowiedzialnością prawną.
-
Uwaga nowe oszustwo w sieci ! "Kalendarz adwentowy" znanej drogerii internetowej to pułapka !
Przestrzegamy przed kolejnym internetowym oszustwem. W mediach społecznościowych pojawiły się fałszywe oferty, w których użytkownicy rzekomo mogą zdobyć kalendarz adwentowy popularnej drogerii internetowej. W rzeczywistości to sprytna próba wyłudzenia danych i pieniędzy.
-
Nie posiadał uprawnień do kierowania, prowadził pod wpływem środka odurzającego oraz posiadał przy sobie środki odurzające- został zatrzymany przez łobeskich kryminalnych
W poniedziałkowe popołudnie, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie dokonali zatrzymania 22-letniego mieszkańca gminy Łobez, który nie tylko kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień, ale również prowadził pojazd pod wpływem środka odurzającego. Nie był to jednak koniec problemów mężczyzny. W trakcie dalszych czynności łobescy kryminalni ujawnili przy nim środki odurzające w postaci suszu marihuany. Za swoje czyny 22-latek odpowie przed Sądem.
-
Trzymiesięczny areszt dla sprawcy złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Policji.
Wobec 29-letniego mieszkańca gminy Łobez zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w związku ze złamaniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Policji.
-
Pomóżmy dzieciom wrócić bezpiecznie do domu. T-Mobile Polska i Komenda Główna Policji z nową kampanią informacyjną o systemie Child Alert
Każdego roku polska Policja rejestruje około dwóch tysięcy zgłoszeń dotyczących zaginięć osób małoletnich. Choć większość z nich kończy się szczęśliwie, zdarzają się sytuacje wyjątkowo trudne, wymagające zastosowania niestandardowych narzędzi. Jednym z nich jest system Child Alert – w listopadzie tego roku mija 12 lat od ogłoszenia gotowości operacyjnej tego systemu i 10 lat od pierwszej wysyłki komunikatu. T-Mobile Polska wraz z Komendą Główną Policji rozpoczynają kampanię informacyjną, której celem jest zwiększanie skali społecznej solidarności w poszukiwaniach zaginionych dzieci, które znajdują się w bezpośrednim zagrożeniu życia.
-
„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” kampania na rzecz sprawnych świateł
Dzisiaj w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się briefing inaugurujący 10. edycję ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
-
Nie zabieraj innym szansy na otrzymanie pomocy!- numer alarmowy to nie żart
Numer alarmowy ma służyć ludziom, by mogli powiadomić służby o nagłych sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia lub mienia. Dzwoniąc na numer alarmowy 112 bez potrzeby i uzasadnienia, a co gorsza - dla żartu, blokowana jest linia telefoniczna osobie, która właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy. Dodatkowo taka osoba będzie narażona na konsekwencje prawne przewidziane w kodeksie wykroczeń.