Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpiecznie na drodze - kolejni uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa
W dniu 18 października funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łobzie oraz Posterunku Policji w Węgorzynie przeprowadzili działania profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Węgorzynie, dotyczące właściwego sposobu poruszania się po drogach i ulicach.
-
III Ogólnopolski Konkurs Historyczny pn. „ Katyń 2022. Notacje filmowe”.
Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza realizuje działania, mające na celu zachowanie żywej pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej wśród dzieci i młodzieży.
-
„Bezpieczna Droga” w Szkole Podstawowej w Radowie Małym
W dniu 12 października zajmujący się profilaktyką policjant Komendy Powiatowej Policji w Łobzie oraz dzielnicowy Komisariatu Policji w Resku przeprowadzili spotkania z uczniami klas 1-3 oraz przedszkolakami w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Radowie Małym.
-
NAŁOGOM – mówimy NIE
W dniu 11 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie przeprowadzili działania profilaktyczne w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Łobzie. Celem spotkania była pogadanka na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków oraz nadużywania alkoholu.
-
Naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów
Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie – posiadał orzeczony przez Sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
-
Wspólne działania Policji i Straży Pożarnej na wodzie
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łobzie wspólnie ze Ochotniczą Strażą Pożarną w Węgorzynie dokonywali regularnych kontroli akwenów wodnych oraz osób na nich przebywających.
-
Wrzesień pod znakiem spotkań profilaktycznych – bezpieczeństwo na drodze
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie po raz kolejny spotkali się z dziećmi, by porozmawiać na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Funkcjonariusze byli z wizytą w szkołach podstawowych oraz przedszkolach.
-
JUŻ OD 17 WRZEŚNIA ZMIANY W PRZEPISACH PRAWO O RUCHU DROGOWYM
Już od 17 września nastąpią kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegać będą "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła. Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.
-
„Bezpieczny senior „ w powiecie łobeskim – po raz kolejny
Wczoraj (27 lipca ) Komenda Powiatowa Policji w Łobzie wraz ze Starostwem zorganizowała spotkanie dla seniorów. W spotkaniu udział wzięli: funkcjonariusz łobeskiej Policji kom. Magdalena Rymszewicz, Starosta Łobeski Renata Kulik, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Mariusz Szpryngacz, doradca klienta banku PKO BP Oddział Łobez , Natalia Różycka, pracownica ZUS Wioletta Szpryngacz.
-
Powiatowe obchody Święta Policji w Łobzie
Dzisiaj (26 lipca ) na dziedzińcu łobeskiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powiatowych obchodów Święta Policji.