Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu- kolejny raz apelujemy o rozsądek
Wczoraj w godzinach wieczornych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego, który nie tylko poruszał się niesprawnym pojazdem, ale i znajdował się pod wpływem alkoholu. W trakcie przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu okazało się, że 22-letni mieszkaniec gminy Resko prowadził pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości wyrażonym wynikiem 1,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Podsumowanie kolejnych działań powiatowych pn. "Alkohol i Narkotyki"- 2 kierujących pod wpływem środka odurzającego i 1 kierujący w stanie po użyciu alkoholu
Wczoraj tj. 10 marca 2025 roku na terenie powiatu łobeskiego od godziny 5:00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łobzie przeprowadzili kolejne działania prewencyjne pn. "Alkohol i Narkotyki" mające na celu ujawnianie oraz eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Niestety wśród 1037 badanych, policjanci łobeskiej "drogówki" ujawnili 2 kierujących pod wpływem środka odurzającego oraz 1 kierującego w stanie po użyciu alkoholu.
-
Wypalanie traw to śmiertelne niebezpieczeństwo – Policja ostrzega przed tragicznymi skutkami nieodpowiedzialności
Chwila nieuwagi, a skutki mogą być katastrofalne. Wiosna to czas, gdy służby ratunkowe odnotowują dramatyczny wzrost liczby pożarów spowodowanych wypalaniem traw. To nie tylko działanie niezgodne z prawem, ale przede wszystkim skrajnie niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska.
-
Był poszukiwany dwoma listami gończymi- został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego
W ubiegły piątek policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie oraz Posterunku Policji w Węgorzynie zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Węgorzyno, który był poszukiwany na podstawie dwóch wydanych listów gończych w związku z popełnionymi w przeszłości przestępstwami. Najbliższe dwa lata mężczyzna spędzi w zakładzie karnym.
-
Życzenia dla Pań z okazji Dnia Kobiet od Komenda Wojewódzkiego Policji w Szczecinie i jego Zastępców
Drogie Panie...
-
Kierował pod wpływem środka odurzającego- został zatrzymany przez dzielnicowych Komisariatu Policji w Resku
Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie Reska dzielnicowi Komisariatu Policji w Resku wyeliminowali z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę, który prowadził pojazd pod wpływem środka odurzającego. Prawo jazdy kierującego zostało elektronicznie zatrzymane, a 38-latek za swój czyn będzie odpowiadał przed Sądem.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Dnia Kobiet
Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń zwraca się do policjantek i pracownic cywilnych, przekazując najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
-
Wspólne działania ze Strażą Leśną
Dzisiaj o godzinie 10:00 w budynku Nadleśnictwa w Łobzie odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie i Posterunku Policji w Węgorzynie z przedstawicielami Straży Leśnej, działającymi na terenie powiatu łobeskiego. Celem spotkania było omówienie dalszych wspólnych działań mających na celu zwalczanie zjawiska kłusownictwa oraz szkodnictwa leśnego, w tym w trakcie trwającego sezonu na zrzuty poroża przez jelenie.
-
Zostań łobeskim policjantem
Zrób pierwszy krok w kierunku służby, która zmieni życie zarówno Twoje jaki i innych. Ty też możesz zostać jednym z Nas !
-
80 Rocznica Wyzwolenia Łobza
3 marca jest wyjątkowym dniem dla mieszkańców Łobza. Tego dnia obchodzona jest rocznica wyzwolenia miasta. W trakcie uroczystości pod Pomnikiem Wdzięczności naszą jednostkę reprezentował p.o Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie nadkom. Jacek Czyżewski, a także poczet sztandarowy jednostki.