Aktualności

15-lecie konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Data publikacji 21.11.2022

W Warszawie w dniu 17 listopada br. z okazji jubileuszu odbyło się spotkanie laureatów wszystkich dotychczasowych edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jedną z laureatek tego konkursu jest policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, KP w Resku - asp. szt. Edyta Klepczyńska.

Uroczyste spotkanie odbyło się w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie. Zebranych laureatów konkursu i zaproszonych gości przywitał insp. Robert Kumor, dyrektor Biura Prewencji KGP. Do laureatów z serdecznymi słowami uznania zwrócił się Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Wyróżnieni funkcjonariusze Policji otrzymali od Komendanta Głównego Policji, oprócz gratulacji i podziękowań jubileuszowy album „Policjant, który mi pomógł”.

Wszyscy zebrani usłyszeli również wypowiedzi osób doznających przemocy, w których opowiadali pokrótce swoją osobistą historię oraz mówili jaką siłę i odwagę dawali im policjanci, by mogli zmienić swoje życie na lepsze.

O reprezentującej garnizon zachodniopomorski asp. sztab. Edycie Klepczyńskiej ofiara przemocy domowej w swoim zgłoszeniu napisała:

„(...)Byłam w bardzo trudnej sytuacji

(…).Spotkałam panią Edytę Klepczyńską,

która natychmiast podjęła kroki

zmierzające do ocalenia mojej rodziny

(…).Cały czas była przy mnie (…).Jest

moim, Aniołem Stróżem. Dzięki niej

zaczynamy odzyskiwać spokój

i równowagę. Czujemy się bezpieczni.

Jest dla mnie wzorem policjanta

-bezinteresownego, otwartego na ludzi,

dającego wiarę w lepsze jutro.

Dziękuję Bogu, że ja spotkałam. Dlatego

mimo łez uśmiecham się wreszcie

i piszę o tym dobrym człowieku(...)”.

 

Istotą konkursu „Policjant, który mi pomógł” jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Celem przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się za pięć lat z okazji 20-lecia konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Gratulujemy naszej koleżance zaszczytu znalezienia się w gronie laureatów konkursu, a także życzymy dalszych sukcesów, by życiowe wyzwania sprawiały przyjemność, a obowiązki wpisały się w osobiste hobby.

Powrót na górę strony