Aktualności

„Bezpieczny senior „ w powiecie łobeskim – po raz kolejny

Data publikacji 28.07.2022

Wczoraj (27 lipca ) Komenda Powiatowa Policji w Łobzie wraz ze Starostwem zorganizowała spotkanie dla seniorów. W spotkaniu udział wzięli: funkcjonariusz łobeskiej Policji kom. Magdalena Rymszewicz, Starosta Łobeski Renata Kulik, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Mariusz Szpryngacz, doradca klienta banku PKO BP Oddział Łobez , Natalia Różycka, pracownica ZUS Wioletta Szpryngacz.

Głównym tematem spotkania było omówienie metod stosowanych przez oszustów i wskazanie zasad bezpiecznego zachowania się.

Przedstawicielka banku w przystępny sposób opowiedziała seniorom o zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się w sektorze finansowym oraz pouczyła jak postępować, by uniknąć potencjalnych zagrożeń.

Kierownik ZUS-u Ewa Leszczyńska mówiła o „ubankowieniu” świadczeń oraz nowej akcji „bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, oraz o zaletach platformy usług elektronicznych.

W trakcie spotkania duże zainteresowanie wzbudziły spoty z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na temat metod stosowanych przez oszustów. Poprzez obraz przekazano, w jakich sytuacjach można stać się ofiarą oszustów i jak należy postępować, by zapobiec temu. Na postawie wyświetlonych spotów omówiono metody, których używają oszuści. Seniorzy zdali sobie sprawę, że z pozoru błahe zdarzenia, takie jak poproszenie przez kogoś szklanki wody mogą być przykre w skutkach. Policja przestrzegała przed wpuszczaniem obcych osób do mieszkania. Zaapelowano, by w kontaktach z obcymi stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Seniorzy byli zainteresowani przekazywanymi treściami i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Omówiono zadania dzielnicowego oraz wyjaśniono, jak sprawnie skontaktować się ze swoim dzielnicowym poprzez aplikację MOJA KOMENDA.

Spotkanie było pouczające dla wszystkich. Seniorzy na pewno zostali wyposażeni w wiedzę, natomiast pozostali uczestnicy mogli spojrzeć na problemy z perspektywy najstarszej części społeczeństwa.

kom. Magdalena Rymszewicz

Powrót na górę strony