Aktualności

„Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”

Data publikacji 22.02.2018

Uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Węgorzynie rozmawiali dzisiaj o zdrowi i nowych zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się w codziennym życiu.

Policjantka wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie oraz Strażnikiem Miejskim w Węgorzynie w ramach programu „Porozmawiajmy o zdrowie i nowych zagrożeniach” rozmawiali z młodzieżą o szkodliwości substancji zabronionych w Polsce prawem.

Mówili młodzieży o skutkach zarówno zdrowotnych zażywania substancji zabronionych, a także konsekwencjach prawnych. Policjantka przestrzegała, że posiadania, udzielanie, a także wytwarzanie narkotyków w Polsce jest karalne.

O objawach ale i konsekwencjach zdrowotnych zażywania narkotyków oraz dopalaczy i „spustoszeniu” jakie robią one w organizmie człowieka opowiadała przedstawicielka PSSE w Łobzie.

Na koniec spotkania młodzież miała możliwość zobaczenia narkogogli czyli specjalnych okularów, które symulują skutki używania substancji odurzających takie jak np.: dezorientacja, zaburzenia percepcji, zniekształcenia obrazu, brak koncentracji, spowolnienie czasu reakcji czy problemy z oceną odległości i kierunków. Młodzież zakładając te okulary miała możliwość zobaczenia jak zmienia się obraz świata postrzegany oczami osoby będącej pod wpływem narkotyków.

Prelegenci tłumaczyli młodzieży, że takie okulary można w każdej chwili ściągnąć, a wracająca np. do domu osoba w takim stanie stanowi ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno dla siebie jak i innych uczestników.

Młodzież jednoznacznie stwierdziła, że „nie fajny” jest świat w takich okularach.

Powrót na górę strony