ŚLUBOWANIE POLICJANTKI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Łobzie

Aktualności

ŚLUBOWANIE POLICJANTKI

Dnia 13 listopada na terenie Komendy Powiatowej Policji w Łobzie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętej funkcjonariuszki Policji

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, na ten czas ślubowania policjantów odbywają się w macierzystych komendach Policji. Wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz ograniczeniem ilości osób, biorących udział w tej uroczystości.

W Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy Policji w Łobzie mł. insp. Leszek Nowak. Obecni byli też Zastępca Komendanta mł. insp. Szczepan Górski, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Jacek Kamiński oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Arleta Szwacińska. Po złożeniu przez policjantkę post. Gabrielę Makosz słów roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta ślubuję....”, kadra kierownicza przywitała nowo przyjętą policjantkę w szeregach Policji.

    

Policjantka po szkoleniu podstawowym rozpocznie czynną służbę w szeregach naszego garnizonu.

Następnie mł. insp. Leszek Nowak pogratulował wyboru. Podkreślił, że bycie policjantką to trudna i odpowiedzialna misja, wymagająca wytrwałości oraz odpowiedniego przygotowania psychicznego i fizycznego. Zaznaczył, że to od wyszkolenia policjanta w dużej mierze zależy bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

 

Życzymy policjantce, samych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanych zadań.

  

Przypominamy również, że kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby mogą zgłaszać się do tutejszej Komendy, by złożyć odpowiednie dokumenty. Następnie kandydaci przejdą poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, m.in. test wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej, psychologiczny czy komisję lekarską.