odpowiedzą za rozbój - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Łobzie

Aktualności

odpowiedzą za rozbój

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat, mieszkańców powiatu świdwińskiego, którzy dokonali rozboju na 56-latku. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Łobzie i tymczasowo aresztował mężczyzn.

 

W dniu 13 czerwca, na terenie przystanku autobusowego jednej z miejscowości gminy Łobez dwóch nieznanych pokrzywdzonemu mężczyzn grożąc pobiciem zabrali w celu przywłaszczenia telefon komórkowy, pieniądze oraz drobne zakupy. Pokrzywdzony to 56-letni mieszkaniec gminy Łobez, który znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu siedział na ławce.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców i okoliczności zdarzenia. Ustalili, że sprawcami są 31-letni oraz 28-letni mężczyźni, mieszkańcy powiatu świdwińskiego. Niezwłocznie dokonali zatrzymania sprawców zdarzenia. Mężczyzn osadzono w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Ponadto w toku podjętych czynności odzyskali telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego.

Następnie Prokurator Prokuratury Rejonowej w Łobzie złożył do Sądu Rejonowego w Łobzie wniosek o zastosowanie wobec sprawców tymczasowego aresztowania, do którego Sąd przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował podejrzanych.

 

Grozi im teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 mł. asp. Katarzyna Krzyżaniak