KOLEJNY NIETRZEŹWY KIEROWCA STANĄŁ PRZED SĄDEM - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Łobzie

Aktualności

KOLEJNY NIETRZEŹWY KIEROWCA STANĄŁ PRZED SĄDEM

51 latek wczoraj w trybie przyspieszonym odpowiadał przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Jest to po raz kolejny dowód na to, że istnieje nieuchronność kary dla pijanych kierowców.

W sobotę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Resku zatrzymali 51 letniego kierowcę samochodu ciężarowego marki volvo z naczepy którego wysypywały się ścinki drewna. Jak się okazało w trakcie kontroli drogowej mężczyzna kierował nim na „podwójnym gazie”. 51 latek miał  prawie promil alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszony trafił do sądu.

Wczoraj 51 letni mężczyzna trafił na salę sądową.

Mężczyzna został uznany za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Usłyszał już wyrok. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on kategorii prawa jazdy pozwalającej na ciągnięcie przyczepy.

Policja po raz kolejny apeluje do uczestników ruchu drogowego, aby „nie przechodzili” obojętnie obok pijanych kierowców.