Aktualności

WĘGORZYŃSKIE GIMNAZJUM "BEZPIECZNĄ SZKOŁĄ" W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM

Wczoraj w Teatrze lalek "Pleciuga" w Szczecinie podsumowano współpracę Policji zachodniopomorskiej z placówkami oświatowymi współpracującymi w ramach programów "Bezpieczna Szkoła".

Program "Bezpieczna Szkoła"  jest realizowany cyklicznie od trzynastu lat i ma na celu stałe podnoszenie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych oraz inspirowanie do nowatorskich działań profilaktycznych.  Łączy on w sobie edukację kierowaną do dzieci i młodzieży, nauczycieli i pedagogów, a także rodziców zgłoszonych do programu placówek oświatowych. Docenia również profesjonalną profilaktykę, która po zdiagnozowaniu zagrożeń w szkole ma im przeciwdziałać. W bieżącej edycji w programie uczestniczyło 135 placówek oświatowych, z których 13 zostało nagrodzonych za ich wytrwałość oraz zaangażowanie w działania profilaktyczne w całej społeczności szkolnej.

Wśród tych 13 placówek jako jedyne w powiecie łobeskim znalazło się Gimnazjum im. Orła Białego w Węgorzynie.

Wczoraj przedstawiciele węgorzyńskiego gimnazjum z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewózkiego Policji w Szczecinie oraz Kurator Oświaty odebrali Certyfikat "Bezpiecznej Szkoły".

Serdecznie gratulujemy.