Aktualności

DZIELNICOWY Z DOBREJ TRZECI W WOJEWÓDZTWIE W KONKURSIE "DZIELNICOWY ROKU"

Dziewiąty Finał Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" - zakończony. Tym razem 40 policjantów reprezentujących komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano Dzielnicowego Roku 2016.

Do tegorocznego Finału Eliminacji Wojewódzkich  zakwalifikowali się najlepsi dzielnicowi wyłonieni  zostali  na podstawie wyników  pierwszego etapu eliminacji, który odbył się w  macierzystych jednostkach  i  składał się z  testu wiedzy.


Startujący w konkursie dzielnicowi zmagali  się  w trzech  konkurencjach. Pierwszą z nich był sprawdzian  wiedzy zawodowej, składający się z testu, druga konkurencja to symulacyjna dotyczącej przyjęcia interesanta a trzecia - udzielenie pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.


Trzecie miejsce w tym konkursie zajął sierż. szt. Grzegorz Powiłajtis z KPP w Łobzie, dzielnicowy rejonu nr w gminie Dobra.

Taki konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze  w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby  jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu