Aktualności

ETAP POWIATOWY TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM ROZSTRZYGNIĘTY

Podobnie jak w ubiegłych latach tak i w tym roku odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To już tradycja, że odbywają się one w Węgorzynie. Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Węgorzynie Pani Ewa Adamów przywitała wszystkie drużyny, opiekunów oraz organizatorów, natomiast Burmistrz Gminy Węgorzyno – Pani Monika Kuźmińska oficjalnie otworzyła turniej życząc wszystkim jak najlepszych wyników.

W tym roku w zmaganiach udział wzięło na etapie gimnazjalnym – trzy drużyny, natomiast na etapie szkoły podstawowej tych drużyn było pięć. Pierwszą konkurencją z którą zmagali się uczniowie był testy wiedzy z zakresu ruchu drogowego, następnie po jego napisaniu zawodnicy przeszli na plac, gdzie prezentowali swoje umiejętności na torze rowerowym. Ostatnim etapem z jakim musieli sobie poradzić uczniowie były pytania i czynności z zakresu udzielania pomocy medycznej.

Wszystkie drużyn wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Runowa Pomorskiego. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepsi okazali się gospodarze – uczniowie Szkoły Podstawowej w Węgorzynie, którzy zajęli I miejsce.

Dzięki przychylności Burmistrzów wszystkich gmin na terenie naszego powiatu, Wójta Gminy Radowo Małe, a także Starosty Powiatu Łobeskiego najlepsze drużyny otrzymały z rąk I Zastępcy Komendanta, Burmistrz Węgorzyna oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Węgorzynie nagrody i puchary.

Burmistrz Gminy Węgorzyno zapewniła także uczestnikom poczęstunek podczas trwania zmagań. Najlepszym zawodnikiem w kategorii szkół podstawowych okazała się Bartosz Nadzieja ze Szkoły Podstawowej w Runowie Pomorskim, natomiast w kategorii Gimnazjum najlepszy był Jakub Wrzeszcz z Gimnazjum w Węgorzynie. Zwycięzcom gratulujemy, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Węgorzynie, nauczycielom oraz pracownikom obsługi dziękujemy za pomoc w organizacji i przygotowanie turnieju.