Z SENIORAMI O SENIORACH... - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Łobzie

Aktualności

Z SENIORAMI O SENIORACH...

Policjanci łobeskiej wspólnie z przedstawicielami Straży Pożarnej oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łobzie spotkali się z Seniorami, aby ustrzec ich przed zagrożeniami związanymi z oszustwami, a także porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

We wtorek w sali Łobeskiego Domu Kultury policjanci spotkali się z grupą Seniorów. Tematem przewodnim tego spotkania były oszustwa dokonywane na starszych osobach. Policjanci mówili jak to oszuści wykorzystując łatwowierność osób starszych telefonicznie czy też osobiście próbują wyłudzić od nich różne sumy pieniędzy. Przypominano, że sprawcy wykorzystując różne metody i pod różnym pretekstem dostają się mieszkań osób starszych, samotnych podając się za pracowników różnych instytucji, po czym wykorzystując nieuwagę i wiek okradają domowników z różnych wartościowych przedmiotów oraz pieniędzy. Innym sposobem ich działania jest fakt podawania się za wnuka i prośba o pożyczenie pieniędzy z uwagi na wypadek, zakup samochodu czy inne sytuacje życiowe.

W ramach spotkania mówiono także o tym jak bezpiecznie dokonywać zakupów np. przez internet oraz jak zastrzec dokumenty czy karty bankomatowe w przypadku ich zagubienia czy kradzieży. Ważnym elementem tego spotkania było także omówienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na koniec spotkania uczestnikom wręczono materiały profilaktyczne oraz opaski odblaskowe.