"DZIECKO W SIECI" - DEBATA SPOŁECZNA - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Łobzie

Aktualności

"DZIECKO W SIECI" - DEBATA SPOŁECZNA

„Dziecko w Sieci” to temat kolejnej debaty zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Węgorzynie. W spotkaniu udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Łobzie, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego i jego zastępca, przedstawiciele samorządu lokalnego, grono pedagogiczne szkoły oraz rodzice.

Debatę prowadzili przedstawiciele Policji wspólnie z psycholog z Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Łobzie wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Monar w Rymaniu Kamieńskim.

Podczas debaty rozmawiano z rodzicami na temat symptomów uzależnienia dziecka od internetu, mówiono jak można sobie poradzić i gdzie szukać pomocy. Podawano przykłady czynów karalnych popełnianych przez młodzież w Internecie i przestrzegano przed konsekwencjami prawnymi takich zachowań.

Namawiano rodziców o to, aby dbali o codzienne relacje z własnymi dziećmi, szukali dla nich alternatywy na inny model spędzania popołudniowego czasu niż czas spędzony przed komputerem bądź telefonem komórkowym. Dbali o więzi i relacje w świecie realnym, a nie wirtualnym.